Informasjonskveld om medlemskap

Tirsdag 28. februar kl. 18.00 inviterer vi alle som er nysgjerrig på medlemskap til informasjonskveld.

Vårt ønske er at alle som har funnet seg til rette, og vil være med i fellesskapet i Randesund misjonskirke, også blir medlem av menigheten. Man må ikke være medlem for å delta på menighetens ulike aktiviteter og samlinger, men vi tror medlemskap er viktig for å erfare den rikdom det er å tilhøre et menighets-fellesskap. Som medlem vil du i større grad være med å dele både velsignelser og ansvar. 

Det blir derfor en informasjonskveld tirsdag 27. feb. november kl. 18.00 i misjonskirken (Loftet) for alle som ønsker å bli medlemmer eller som ønsker å vite mer.

Samlingen varer ca. 1 ½ time

Informasjon om menigheten

  • Historikk
  • Visjon og særtrekk
  • Virkegrener

Samtale om medlemskap

  • Felles tro
  • Gudstjeneste, nærfellesskap, tjeneste
  • Frivillighet, ansvar og velsignelser

 

Påmelding til post@mkirken.no

Her kan du laste ned: